Botoks i skuteczna walka ze zmarszczkami

botoksToksyna botulinowa posiada szereg zastosowań, na szczególną uwagę zasługuje zaś w jej przypadku to, że może być wykorzystywana do wygładzania zmarszczek mimicznych. Poradzi sobie tak z kurzymi łapkami, jak i z lwimi bruzdami, możemy przy tym liczyć na nią i wówczas, gdy do rozpaczy doprowadzają nas nieestetyczne poziome zmarszczki na czole. Botoks ma za zadanie zahamowanie przewodzenia impulsu nerwowego trafiającego do komórki mięśniowej i to właśnie dlatego nie mamy do czynienia ze zjawiskiem polegającym na kurczeniu się mięśni mimicznych i marszczeniem skóry. Stosowanie toksyny botulinowej przeciwdziała powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych, przyczynia się przy tym i do tego, że te, które już istnieją, nie pogłębiają się.

Działanie preparatu odnosi się do mięśnia, do którego został on wstrzyknięty, nie ma więc obawy o to, że inne będą funkcjonowały w sposób niepożądany. Zabieg charakteryzuje przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa, a dokonane za jego pośrednictwem zmiany nie są nieodwracalne. Efektem zmian można cieszyć się nawet przez 6 miesięcy, na uwagę zasługuje zaś i to, że ustępują one łagodnie, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że stan naszej skóry pogorszy się bardzo gwałtownie. Zaletą botoksu jest i to, że zabieg może być powtarzany, jeśli zaś osoba odpowiadająca za jego przeprowadzenie będzie to robiła prawidłowo, nie powinno dojść do zmiany mimiki lub nienaturalnego wyglądu.

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.