Karboksyterapia - historia i znaczenie metody

karboksyterapia warszawaO czym marzą kobiety? Wiele pań (a okazuje się, że mówimy o marzeniach, które nie są obce również panom) marzy nie tylko o miłości, pieniądzach i szczęściu, ale także o tym, aby maksymalnie szybko pozbyć się cellulitu, zlikwidować rozstępy i znaleźć sposób na uczynienie zmarszczek mniej widocznymi. Realizacja tego celu kosztuje nas wiele nerwów i pieniędzy, efekty nie zawsze okazują się zaś takimi, jakich się oczekuje. Warto zatem zastanowić się nad tym, czy nasze nadmierne przywiązanie do kremów i maseczek nie jest najpoważniejszym z popełnianych błędów.

Owszem, przez długi czas nie myśleliśmy o innych rozwiązaniach, na początku dwudziestego pierwszego wieku możemy jednak skupić się na metodach bardziej nowoczesnych. Jedną z nich jest karboksyterapia, a więc metoda, która jest nie tylko nowoczesna, ale i sprawdzona. Z samą karboksyterapią mamy do czynienia już od dłuższego czasu, stworzono ją bowiem w odległych latach trzydziestych ubiegłego wieku. Początkowo stosowano ją przede wszystkim przy leczeniu zaburzeń tętniczych i żylnych, a choć przebieg zabiegu mógł budzić pewne zastrzeżenia, w przypadku efektu końcowego nie było już o nich mowy.

Same badania rozwijały się dwutorowo, nad skutecznością zabiegu pracowali bowiem zarówno naukowcy z Europy, jak i ich amerykańscy koledzy. Obie strony odnotowywały pewne sukcesy, przez długi czas nie mówiono o nich jednak zbyt wiele. Przełom nastąpił w dwudziestym pierwszym wieku, gdy metoda doczekała się wsparcia ze strony najnowocześniejszej technologii. Dysponowanie najbardziej nowoczesnym sprzętem pozwala na wstrzykiwanie dwutlenku węgla podskórnie lub śródskórnie, a to z kolei umożliwia znaczące poprawienie efektywności zabiegu. Sam zabieg może być uznawany za odpowiedź na negatywne procesy związane ze starzeniem się skóry, nie da się bowiem ukryć, że przebiegają one szybciej niż jesteśmy to w stanie zaakceptować. Walka ze zmianami odbywa się na setki sposobów, a współczesny aparat wykorzystywany do wykonywania zabiegu karboksyterapii może przyczynić się do osiągnięcia spektakularnego zwycięstwa.

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.