Kiedy decydować się na karboksyterapię?

karboksyterapia zabiegKarboksyterapia uważana jest za terapię skuteczną nie tylko w przypadku mniej lub bardziej zaawansowanego cellulitu, ale i wówczas, gdy mówimy o lokalnych depozytach tłuszczu, których chcielibyśmy się pozbyć. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że dwutlenek węgla wpływa na proces naturalnej lipolizy, do którego dochodzi w komórkach tłuszczowych. Jego działanie przyczynia się do tego, że pękają błony komórkowe, a wydostająca się na zewnątrz ich płynna zawartość może być usunięta przez organizm. Efektem zabiegu jest też zwiększenie ukrwienia obszaru, który został mu poddany.

Coraz częściej karboksyterapia jest łączona z tymi zabiegami, które wykorzystują fale radiowe, mówimy też o dużej jej skuteczności wówczas, gdy towarzyszy jej manualny drenaż limfatyczny. Podtrzymanie efektu jest możliwe dzięki tak zwanym zabiegom przypominającym, które są zalecane po upływie roku. Innym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są rozstępy i blizny, okazuje się bowiem, że dwutlenek węgla może je w istotny sposób zredukować. Z jego pomocą dochodzi do stymulacji procesu gojenia, produkowany jest też nowy kolagen, a skóra zagęszcza się, co poprawia nie tylko jej koloryt, ale i kondycję.

Badania potwierdzają, że w tkankach poddanych zabiegowi zwiększa się ilość naczyń krwionośnych, dzięki czemu zdecydowanie łatwiejsza staje się eliminacja toksyn. Co ciekawe, karboksyterapia może nam pomóc także w eliminowaniu cieni oraz obrzęków, które pojawiają się pod oczami. Zabieg przyczynia się do zwiększenia się ukrwienia skóry, a przecież bardzo często to właśnie słaba cyrkulacja krwi w okolicach powieki dolnej jest przyczyną naszych problemów. Również w tym przypadku zabieg przyczynia się do stymulacji produkcji kolagenu, kondycja skóry ulega więc poprawieniu. O zabiegu warto pomyśleć i wówczas, gdy mamy problem z wypadaniem włosów, choć w tym przypadku karboksyterapia przynosi najlepsze rezultaty wówczas, gdy występuje w połączeniu z lekami.

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.