ODPOWIEDZI NA 7 POPULARNYCH PYTAŃ DOTYCZĄCYCH WYPEŁNIACZY DO UST

Popyt na wypełniacze do ust zwiększył się w ciągu ostatnich kilku lat, szczególnie pod wpływem takich gwiazd jak Kylie Jenner, która miała dobrze udokumentowaną serię zastrzyków. Wypełniacze do ust mogą być kuszące dla wielu, którzy czują się świadomi swoich ust lub dla osób, które po prostu chcą, aby ten mały dodatkowy pop dodał im pulchności.

Jeśli jesteś zainteresowany wypełniaczami do ust, prawdopodobnie będziesz miał kilka pytań. W tym wpisie dr Pietro di Mauro odpowiada na najczęściej zadawane przez swoich pacjentów pytania dotyczące wypełniaczy do ust.

Z czego są one zrobione?

Najpopularniejsze obecnie wypełniacze do ust to wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które zawierają substancje podobne do tych występujących w naszym organizmie. Wypełniacze hialuronowe działają na usta poprzez zatrzymywanie w nich naturalnie występującej wody w celu uzyskania bardziej naturalnego wyglądu. Może to pomóc nadać ustom kształt, strukturę i objętość. Na rynku dostępne są różne rodzaje wypełniaczy z kwasem hialuronowym, ale najbardziej znane z nich to Restylane i Juvéderm.

Ile wypełniacza potrzebuję?

Dzięki wypełniaczom na bazie kwasu hialuronowego łatwo jest kontrolować objętość ust, którą chce się osiągnąć. Jest to dość powszechne dla tych, którzy chcą uzyskać subtelny i delikatny wygląd za pomocą 1 ml. Dla tych, którzy chcą uzyskać pełniejszy wygląd, bardziej podobny do Kylie Jenner, mogą wybrać 2 lub 3 ml. Jeśli usta są bardzo cienkie, może być konieczne kilka wizyt, aby uzyskać pełniejszy wygląd. Mądrze jest zastanowić się nad pożądanym rezultatem przed wizytą u lekarza, który może go omówić.

Czy to boli?

Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, ale można zastosować odrobinę znieczulenia miejscowego lub miejscowego, aby zdrętwiała okolica. Niektóre osoby decydują się na zastosowanie kremu znieczulającego, ale jest to coś, co powinno być skonsultowane z lekarzem.

Czy sprawiają one, że moje usta czują się inaczej?

Wypełniacze do ust nie powinny sprawiać, że Twoje usta czują się inaczej, jeśli zostały podane przez wykwalifikowanego chirurga lub specjalistę od estetyki.

Czy wyniki są natychmiastowe i czy jest jakaś późniejsza pielęgnacja?

Wyniki są natychmiastowe. Po zabiegu usta mogą być nieco opuchnięte, ale powinno to się zmniejszyć w ciągu pierwszych 24 godzin. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu i cieszyć się ich wzmocnionym wyglądem. Pacjentka powinna pozostać nawodniona dużą ilością wody, w przypadku nieprzyjemnego obrzęku nałożyć lód i unikać wysiłku fizycznego i gorącej temperatury przez pierwsze 24-48 godzin po zastrzykach.

Jak długo trwają?

Wyniki będą trwały od 6 do 18 miesięcy, zależy to jednak od pacjenta i zastosowanego wypełniacza. Najlepiej zapytać chirurga, jak długo można się spodziewać, aby zobaczyć wynik.

Czy mogę je usunąć kiedy tylko chcę i jakie są szanse, że może się nie udać?

Zagrożenia są bardzo rzadkie, ale możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej. Jeśli czujesz się niezadowolony z wyniku, masz reakcję alergiczną lub po prostu chcesz je usunąć, to Twój pracownik służby zdrowia może użyć hialuronidazy jest enzymem do bezpiecznego rozpuszczenia wypełniacza.

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.