REWIZJA POWIĘKSZENIA PIERSI: CZY NADSZEDŁ CZAS NA REWIZJĘ TWOICH IMPLANTÓW

Czy w przeszłości miałaś powiększanie piersi? Ponieważ powiększanie piersi jest jedną z najczęstszych operacji plastycznych w Europie, okresowe zastępowanie implantu, podnoszenie lub korekcja poprzedniego zabiegu odbywa się częściej.

W tym wpisie na blogu odpowiadamy na kilka popularnych pytań pacjentek i pacjentek pytających o operację powiększenia piersi.

Korekta powiększenia piersi, czy muszę ją mieć?

Możesz zadać sobie pytanie, dlaczego operacja powiększenia piersi jest naprawdę konieczna? Odpowiedź na to pytanie jest taka, że zależy to od sytuacji. Celem tej operacji jest zazwyczaj poprawa lub zmiana wyglądu piersi. W przypadku rewizji powiększenia piersi, możliwa jest repozycjonowanie obecnych implantów lub zwiększenie/zmniejszenie rozmiaru implantu piersi i istnieje również możliwość wykonania mastopeksji w celu podniesienia piersi.

Dlaczego i kiedy należy wziąć pod uwagę operację?

Wiele osób uważa, że implanty piersi muszą być zmieniane co 10 lat, jednak nie jest to absolutnie konieczne. Istnieją różne powody, dla których warto przeprowadzić operację powiększenia piersi i może ona być konieczna na różnych etapach, w zależności od przyczyny.

Jaki jest najczęstszy powód operacji?

Zmiana rozmiaru - niektóre kobiety mogą zdecydować, że poszły zbyt duże lub zbyt małe z ich poprzedniego powiększenia piersi. Rewizja powiększenia piersi może usunąć istniejące implanty i zastąpić je rozmiarami lepiej dopasowanymi do Ciebie.

Problemy z implantami - niezależnie od tego, czy jest to implant falisty, czy opróżniony, operacja rewizyjna może rozwiązać tego typu problemy. Czasami kobiety decydują się na całkowite usunięcie implantu, a może nawet na jego podniesienie.

Skurcz kapsułek - jeden z najczęstszych powodów, dla których kobiety chcą skorygować powiększenie piersi. Skurcz kapsułkowy zdarza się wtedy, gdy ciało tworzy ciasną bliznę wokół implantu, skurczając ją aż do momentu, gdy implant zniekształci się lub stwardnieje.

Symetria piersi - zmiany w organizmie lub w implantach z czasem mogą powodować widoczną asymetrię piersi.

Co zrobić, jeśli nie jestem zadowolona z poprzedniego zabiegu?

Innym powodem, dla którego warto poddać się zabiegowi powiększenia piersi jest to, że pacjentka jest po prostu niezadowolona z jego wyniku.

Zazwyczaj powiększenie piersi trwa rok, aby "osiedlić", więc jeśli jesteś nadal niezadowolony z wyników rok po operacji, to byłoby to pomysł, aby odwiedzić chirurga, aby omówić swoje obawy

Czy rewizja powiększenia piersi może rozwiązać problemy z moimi implantami?

Jednym z powodów, dla których warto przeprowadzić operację powiększenia piersi, jest naprawienie widocznych niedoskonałości za pomocą implantów, takich jak wspomniany powyżej falujący lub opróżniony wygląd.

Fałdowanie implantów piersi jest wtedy, gdy fałd implantu jest wyczuwalny lub łatwo widoczny przez skórę. Fałdowanie może wystąpić, jeśli implanty są zbyt duże dla tkanki skórnej pacjentki i jest bardziej prawdopodobne, jeśli implant zostanie umieszczony pomiędzy tkanką piersiową a mięśniem piersiowym, a nie pod mięśniem piersiowym.

Innym powodem, dla którego niektóre pacjentki decydują się na rewizję powiększenia piersi, jest przykurcz kapsułkowy, który ma miejsce wtedy, gdy ciało buduje bliznę wokół implantu, napinając się wokół niego i zniekształcając implant. Operacja rewizyjna może zwolnić tkankę bliznowatą, aby ponownie otworzyć kieszeń implantu lub całkowicie usunąć tkankę bliznowatą, aby uzyskać bardziej miękki wygląd.

Operacja rewizyjna powiększenia piersi

W przypadku poddania się operacji rewizyjnej powiększenia piersi, proces rekonwalescencji będzie bardzo podobny do tego, który miał miejsce po pierwszym zabiegu. Przez pierwsze sześć tygodni może pojawić się obrzęk i może minąć od 6 do 12 miesięcy, zanim piersi ponownie poczują się "normalnie".

Rzeczy, o których należy pamiętać

Najważniejsze, by pamiętać o tym, by słuchać swojego chirurga. Chirurg przeprowadzi cię przez cały proces i upewni się, że jesteś odpowiednim kandydatem do zabiegu. Twoja komunikacja z chirurgiem jest kluczowa dla osiągnięcia celów estetycznych, które masz dla swoich piersi. Jeśli kiedykolwiek martwiłaś się o swoje implanty piersi, pamiętaj, aby natychmiast skontaktować się z chirurgiem.

Czy wyniki są natychmiastowe i czy jest jakaś opieka po zabiegu?

Wyniki są natychmiastowe. Po zabiegu usta mogą być nieco opuchnięte, ale powinno to się zmniejszyć w ciągu pierwszych 24 godzin. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu i cieszyć się ich wzmocnionym wyglądem. Pacjentka powinna pozostać nawodniona dużą ilością wody, w przypadku nieprzyjemnego obrzęku nałożyć lód i unikać wysiłku fizycznego i gorącej temperatury przez pierwsze 24-48 godzin po zastrzykach.

Jak długo trwają?

Wyniki będą trwały od 6 do 18 miesięcy, zależy to jednak od pacjenta i zastosowanego wypełniacza. Najlepiej zapytać chirurga, jak długo można się spodziewać, aby zobaczyć wynik.

Czy mogę je usunąć kiedy tylko chcę i jakie są szanse, że może się nie udać?

Zagrożenia są bardzo rzadkie, ale możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej. Jeśli czujesz się niezadowolony z wyniku, masz reakcję alergiczną lub po prostu chcesz je usunąć, to Twój pracownik służby zdrowia może użyć hialuronidazy jest enzymem do bezpiecznego rozpuszczenia wypełniacza.

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.