SKUTECZNE SPOSOBY ELIMINACJI ROZSTĘPÓW I BLIZN

Gładka i napięta skóra twarzy i całego ciała to marzenie wielu z nas. Jednak niewielu może pochwalić się nienaganną skórą i nienaganną sylwetką. Jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych są różnego rodzaju blizny i brzydkie rozstępy. Dla wielu osób są źródłem kompleksów, odbierają pewność siebie i negatywnie wpływają na samoocenę. Na szczęście współczesne odkrycia z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej pozwoliły na opracowanie skutecznych zabiegów, które pozwalają na widoczną poprawę stanu skóry. Powiedz nie!" na blizny i rozstępy!

BLIZNY I ROZSTĘPY - JAK SIĘ WYGLĄDA?

Blizna to widoczna wnęka na skórze, która sięga do skóry właściwej lub do dalszych warstw. Przyczyny blizn są różne. Jedną z najczęstszych przyczyn, zwłaszcza jeśli chodzi o blizny na policzkach, skroniach, czole i brodzie, jest trądzik. Niestety, nawet wyleczony trądzik może pozostawić niechciane „wspomnienie” w postaci defektów skórnych. Takich blizn nie da się zlikwidować za pomocą maści lub kremów. Nie da się ich też całkowicie ukryć pod makijażem, więc bywają szczególnie frustrujące i uparte.

Blizny na twarzy i ciele mogą być również wynikiem operacji lub jakiegoś urazu. Jeśli chodzi o rozstępy, najczęściej pojawiają się one na udach, brzuchu i pośladkach, a także na klatce piersiowej i ramionach. U niektórych kobiet są uwarunkowane genetycznie lub wynikają z problemów hormonalnych. Rozstępy często pojawiają się po ciąży i po karmieniu piersią. W wyniku szybkiego przybierania na wadze skóra nagle się napina, co łatwo prowadzi do rozstępów.

U wielu kobiet rozstępy na ciele powodują tyle dyskomfortu psychicznego, że zachęcają. Aby zrezygnować z aktywności fizycznej, skorzystać z basenu lub opalać się. Z pewnością warto skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej i kosmetologii, aby pozbyć się uciążliwych niedociągnięć urody!

MEZOTERAPIA FRAKCYJNA Z PRZYGOTOWANIEM ESTGENU

Mezoterapia frakcyjna to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się szpecących blizn z twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. W naszym salonie łączymy to z nowoczesnym preparatem EstGen, dzięki czemu zabieg pozwala na osiągnięcie naprawdę spektakularnych efektów. Podczas mezoterapii na leczonym obszarze skóry powstają mikronakłucia. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do samoleczenia i odbudowy. Co więcej, utworzone kanaliki pozwalają na lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w preparacie EstGen. Cenne składniki odżywcze docierają do głębokich warstw skóry, powodując jej ujędrnienie i wzmocnienie.

Zabieg pomaga widocznie zagęścić skórę i uzupełnić jej ubytki. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale z czasem stają się jeszcze głębsze. Skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa na jej jędrność i elastyczność.

ZABIEGI LASEROWE - SKUTECZNA BROŃ W WALCE Z ROZSTĘPAMI I BLIZNAMI

Laser frakcyjny to prawdziwy hit medycyny estetycznej. Zabiegi laserowe pozwalają uporać się z wieloma problemami skórnymi, w tym bliznami i rozstępami występującymi na różnych obszarach ciała. W naszym gabinecie wykonujemy między innymi peeling laserowy z wykorzystaniem nowoczesnego lasera iPixel. Promienie lasera wnikają w skórę aż do głębokich warstw, powodując na niej kontrolowane mikrouszkodzenia. Skóra zostaje pobudzona do odbudowy okolicy, dzięki czemu zaczyna uzupełniać rany zdrowymi komórkami.

Peeling laserowy pozwala na szybką i dogłębną regenerację skóry z widocznymi ubytkami. Osobom pragnącym zlikwidować blizny i rozstępy polecamy również zabieg laserem Emerge połączony z karboksyterapią. Połączenie tych dwóch metod pozwala zwielokrotnić efekty zabiegu. Laser Emerge odbudowuje skórę i odnawia ją. Natomiast karboksyterapia, czyli wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę, poprawia jej elastyczność i napięcie. Skóra staje się wyraźnie młodsza, mocniejsza i gładsza.

ŁĄCZONA METODA DLA NAJLEPSZYCH WYNIKÓW

Walka z bliznami i rozstępami nie jest łatwa. Często ubytki na skórze są tak głębokie i rozległe, że ich redukcja wymaga serii zabiegów. Zwykle najlepszym wyborem okazuje się zastosowanie metod łączonych, czyli kilku różnych zabiegów, które sprawdzą się na wielu płaszczyznach. Zabiegiem, który może być doskonałym uzupełnieniem innych sposobów walki z defektami skóry, jest peeling medyczny. Podczas peelingu można stosować kwasy AHA, BHA i PHA. Niektóre działają na powierzchnię skóry, inne docierają do jej głębokich warstw, powodując globalną regenerację i stymulując produkcję kolagenu. W walce z bliznami i rozstępami polecamy przede wszystkim peelingi PQ Age oraz PRX T-33.

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.