Wypełnianie zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego

wypełnienie kwasem hialuronowymStosowanie kwasu hialuronowego zaleca się w szczególności w przypadku zmarszczek przy kącikach ust i oczu, na policzkach, na czole, a także w przypadku silnie zaznaczonych bruzd nosowo-wargowych. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą cienkiej igły, którą wprowadza się kwas w postaci żelu bezpośrednio w linię zmarszczki. Działanie substancji powoduje jej czasowe wypełnienie oraz silną regenerację, dzięki czemu, już po wchłonięciu kwasu następującym po 6-12 miesiącach, skóra wygląda znacznie lepiej niż przed zabiegiem. Efekt jest oczywiście natychmiastowy i zaraz po zakończeniu zabiegu efekt można zobaczyć w lustrze. Czas utrzymywania się maksymalnego efektu to funkcja użytego preparatu i umiejętności osoby go stosującej.

Czynniki takie jak palenie i nadmierne opalanie się mogą jednak ten czas skracać. Kwasu hialuronowego nie należy się bać, gdyż nawet jeśli efekt jego nie stosowania się komuś nie spodoba, jest on tylko czasowy. Po upływie okresu wchłaniania po substancji nie pozostają żądne ślady w tkankach, a jedynymi efektami ubocznymi terapii jest powstanie zupełnie normalnych zaczerwienień i obrzęków bezpośrednio w miejscu przerwania skóry przez igłę i jej delikatnego rozepchnięcia żelem. Problemy znikają w przeciągu 48 godzin.

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.