Zalety kwasu hialuronowego

hialuronowy kwasKwas hialuronowy znamy już dość dobrze, znamy również jego liczne zalety. Spisuje się świetnie przy regeneracji naskórka i głębszych warstw skóry, łagodzi i eliminuje podrażnienia, a także jest antyoksydantem. Można na niego liczyć w kwestii ochrony przed promieniowaniem UV rozkładając nieszybko w jego obecności i chroniąc tym samym skórę. Zaraz po opalaniu w solariach i na mocnym słońcu warto zastosować kwas hialuronowy w celu ochrony włókien kolagenowych zapewniających skórze jędrność. Działanie tego mechanizmu może też przywracać owal twarzy, uwypuklać dawny kontur ust oraz zapewniać jędrny wygląd.

Wykorzystywany przez osoby z suchą i mającą tendencję do pękania skórą gwarantuje zmniejszenia zjawiska łuszczenia się naskórka. Ograniczone jest rogowacenie. Co ciekawe, równocześnie świetnie wpływa na skórę z trądzikiem wysuszając ją i eliminując stany zapalne. Zmniejsza się łojotok, gruczoły łojowe się nie zatykają, a blizny po trądziku mogą zmniejszać swoja głębokość. Warto podkreślić także fakt, że kwas hialuronowy ułatwia dostarczanie skórze różnych preparatów aktywnie ją leczących. Działanie uelastyczniające kwasu hialuronowego można wykorzystywać w okolicach biustu, ponieważ oddziałuje on na struktury zapewniające mu sprężystość i zmniejszające pojawiające się z czasem opadanie. Udowodniono, że po około dwóch miesiącach trwania terapii kwasem hialuronowym można liczyć na wzrost sprężystości tkanek na poziomie 15%.

W ostatnim czasie zaczęto ponadto stosować kwas hialuronowy niczym zwykły kosmetyk. Wykorzystuje się go w charakterze podkładu pod fluid czy puder w zastępstwie baz silikonowych, dzięki czemu nie ma problemu z ograniczeniem oddychania tkanek i cyrkulacji krwi pod ich powierzchnią. Takie działania są szczególnie ważne na skórze po zabiegach chociażby z użyciem lasera depilującego.

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.