Życzenia pacjenta a potrzeby pacjenta

Dr Tracy Mountford powraca do dyskusji o potrzebach i życzeniach pacjentów ze Starszą Praktykantką Estetyczną Tarą Jackson oraz o zapytaniach, które otrzymywała w ramach wirtualnych konsultacji w czasie trwania blokady. Rozmawiają o tym, jak czasami leczenie, że pacjent myśli, że chce, jest inna niż leczenie, które faktycznie potrzebują.

Tara powiedziała, że jej ulubioną częścią o wirtualnych konsultacjach było to, że miała okazję edukować ludzi na temat różnych zabiegów estetycznych. Miała wielu pacjentów, którzy chcieli mieć bardziej zarysowaną linię żuchwy, jednak czasami, jeśli mamy zamiar zdefiniować i upiększyć twarz, musimy podnieść policzki, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Mówi: "Jeśli w młodym wieku zajmiemy się tylko linią szczęki, a zignorujemy policzki, możemy łatwo sprawić, że twarz będzie wyglądała bardziej męsko". Jest to w dużej mierze przypadek patrzenia na życzenia pacjenta vs. jego potrzeby. Tara dodaje również, że widziała wiele zapytań o wypełniacze do ust w różnym wieku i cieszyła się, że może edukować na temat różnych sposobów leczenia ust w zależności od wieku i celów.

Tracy i Tara omawiają również jedno z najczęściej zadawanych pytań w branży estetycznej: czy media społecznościowe mają pozytywny czy negatywny wpływ? Tara podkreśla, że jej zdaniem jest to po trochu jedno i drugie, mówi, że kiedy widzi tych młodszych pacjentów, jako dojrzała iniekcjonistka może ich upiększyć, ale nie musimy ich modyfikować czy zmieniać. Media społecznościowe mogą być świetną platformą, ale chodzi tu o kąty, filtry i pokazywanie się z jak najlepszej strony. Tara dodaje: "Jeśli będziemy zapobiegać i chronić cię, zamiast czekać, aż będziemy musieli cię naprawić, zawsze będziesz wyglądać świeżo", co jest świetną analogią. Dr Mountford dodaje, że media społecznościowe sprawiają, że informacje są bardziej dostępne, co jest naprawdę przydatne, ale istnieje pewien poziom umiaru w tym zakresie.

Tara mówi również, że miała duże zainteresowanie CoolSculpting jak "lockdown wybrzuszenia" pojawiły!

Powiązane artykuły

Dobry dermatolog w Warszawie

Klinika Murano to profesjonalny gabinet dermatologii estetycznej. 10-letnie doświadczenie sprawia, iż pacjenci mogą liczyć na pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo zabiegów. Klinika wyposażona jest w najnowszej technologii sprzęt medyczny.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów Klinika Murano prowadzi konsultacji z zakresu alergologii, okulistyki czy endokrynologii.